Kwiaty proste w pielęgnacji.

urlMarzysz o kolorowym ogrodzie? Podpowiadamy jakie rośliny posadzić, by wynik pracy był cudowny oraz nie wymagał wiele pracy.
Zdecydowanie warto postawić na aksamitki. To jednoroczna roślina, której kwiaty mają pomarańczowy kolor. Są bardzo proste w pielęgnacji – wyrosną w każdej glebie, są oporne na choroby i nie przeszkadza im częste przesadzanie. To kwiaty, które w sam raz nadają się dla początkującego ogrodnika. Poza tym ich nasiona są tanie i powszechnie dostępne.
Kolejną rośliną łatwą w pielęgnacji jest onętek. To kwiat letni, kwitnący od lipca do października, osiągający około metr wysokości. Jego kwiaty kwitną na bordowo lub biało. Ze względu na kolorystykę wspaniale nadaje się do tworzenia kolorowych bukietów. Jego dużą zaletą jest to, że rośnie nawet w mało urodzajnej glebie. Osiąga metr wysokości, a nasiona często wysiewają się same. Jeśli więc posadzisz je choćby raz, możesz spodziewać się wysypu tych roślin w latach kolejnych.
Przedstawione wyżej rośliny są bardzo łatwe w pielęgnacji, a ponadto wspaniale prezentują się w każdym ogrodzie. Wystarczy, że je posiejesz a przez resztę sezonu bez trudu poradzą sobie same. Zarówno aksamitki jak i onętek będą rewelacyjnie wyglądały na tle zielonego żywopłotu.

Dodaj komentarz