Czy warto założyć skalniak?

DSC01409Podobają Ci się skalniaki ogrodowe i chcesz założyć własny? Zanim to zrobisz, przemyśl parę spraw. Zastanów się jak dużo miejsca chcesz na niego wygospodarować. Zarówno niewielkie jak i ogromne skalniaki mogą wyglądać przepięknie. Jakich materiałów potrzebujesz, żeby założyć skalniak?
Przydatne okażą się różnego typu kamienie. Doskonale sprawdzą się zarówno drobne kamyczki, jak i ogromne kamienie. To, które z nich wybierzesz zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Doskonale nadadzą się tutaj otoczaki – to twarde kamienie, które nie rozsypią się po upływie pewnego czasu. Warto też wykorzystać najzwyklejszy żwirek.Jeżeli chodzi o glebę – należy zadbać o to, żeby była odpowiednio przepuszczalna – można dołożyć do niej torfu i piasku. Rośliny skalne nie posiadają dużych wymagań. Warto wybierać takie rośliny, które kwitną w różnych porach roku – dzięki temu skalniak będzie kolorowy przez okrągły rok. Wybieraj kwiaty, które kontrastują ze sobą, dzięki temu końcowy efekt będzie jeszcze bardziej widoczny. Wokół roślin wyłóż wiklinę – nie pozwoli ona na wzrost chwastów, ale nie zakłóci przepuszczalności.
Odpowiednio pielęgnowane skalniaki to prawdziwe perły ogrodu – przyciągają wzrok swoim wspaniałym wyglądem, a jednocześnie nie są zbyt trudne w doglądaniu ich.

Dodaj komentarz